Koferdam – co to jest?

Każdy nasz pacjent ma styczność z tym kawałkiem zielonej, niebieskiej lub czarnej gumy. Szczelnie otacza leczony ząb lub całą grupę zębów i rozciągnięty jest na otaczającej ją ramce. Do czego służy koferdam?

  • Izolacja zęba/zębów od środowiska jamy ustnej – przede wszystkim śliny oraz bakterii (kontakt zęba ze śliną w trakcie leczenia skutkuje wytworzeniem się próchnicy wtórnej oraz koniecznością ponownego leczenia w krótkim czasie)
  • Skrócenie czasu trwania zabiegu – możemy zapomnieć o wałeczkach z ligniny
  • Ochrona pacjenta przed aspiracją niebezpiecznych narzędzi, płynów które są wykorzystywane w czasie leczenia
  • Znaczne zwiększenie komfortu leczenia dla pacjenta oraz lekarza
  • Umożliwia przewidywalność efektów leczenia

Praca w koferdamie obecnie stanowi najwyższy standard leczenia stomatologicznego. Wykorzystujemy go w KAŻDYM leczeniu z zakresu endodoncji (leczenia kanałowego), stomatologii zachowawczej (wykonywanie odbudowy i wypełnień kompozytowych w zębach) oraz we wszystkich pozostałych dziedzinach stomatologii gdzie możliwe jest jego wykorzystanie (głównie protetyka). Wszyscy lekarze w naszych gabinetach pracują tylko i wyłącznie w tym standardzie.

Nasz gabinet

Zapraszamy

Zapraszamy do naszego gabinetu w Zatorze, gdzie zapewniamy Pacjentom specjalistyczną i wszechstronną opiekę stomatologiczną.

Napisz do nas

Formularz kontaktowy