Profilaktyka i choroby przyzębia

Zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej jest szczególnie istotne w aspekcie utrzymania zdrowych zębów i pięknego uśmiechu. Profilaktyka stomatologiczna, którą przeprowadzamy w Sopatadent, jest pierwszym i zarazem najważniejszym krokiem do leczenia paradontozy oraz próchnicy.

 

Regularnie przeprowadzane zabiegi profilaktyczne i dostosowanie się pacjenta do wytycznych związanych z codzienną pielęgnacją, gwarantują zdrowe dziąsła i zęby. Profilaktyka dentystyczna ma na celu wykrycie oznak próchnicy w jej wczesnym stadium rozwoju. Tym samym badania zapobiegają wszelkim powikłaniom. Systematyczne wizyty w Sopatadent umożliwiają wykrycie wszelkich zmian w jamie ustnej, które mogą doprowadzić do choroby zębów.

Profilaktyka stomatologiczna – dlaczego tak ważna jest higiena jamy ustnej?

Profilaktyka stomatologiczna u dzieci i dorosłych ma ogromne znaczenie w zachowaniu dobrego stanu uzębienia, uśmiechu, a także zdrowia całego organizmu. W jamie ustnej znajdują się bakterie, które w większości nie są szkodliwe, ale mogą powodować poważne schorzenia, szczególnie gdy organizm jest osłabiony infekcją.

Naturalne mechanizmy obronne organizmu oraz prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej, w skład której wchodzi codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów, pozwalają zachować właściwy poziom bakterii. Zbyt duża ich ilość, spowodowana nieprawidłową higieną jamy ustnej, może doprowadzić do występowania wielu schorzeń, związanych z uzębieniem.

Zabiegi w ramach profilaktyki stomatologicznej

Profilaktyka stomatologiczna u dzieci i dorosłych zawiera szereg zabiegów profilaktycznych, które mają za zadanie zachować właściwy poziom bakterii w jamie ustnej oraz wykryć ewentualne zmiany chorobowe uzębienia w ich wczesnym stadium. W naszym gabinecie specjalizujemy się w skalingu, piaskowaniu oraz polerowaniu zębów.

Skaling

Skaling to pierwszy etap oczyszczania zębów, który polega na usunięciu kamienia nazębnego, gromadzącego się na powierzchni zębów. Jest to bardzo ważny zabieg w profilaktyce stomatologicznej, ponieważ odkładający się kamień może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób przyzębia. Skaling pozwala zapobiegać gromadzeniu się pod i nad dziąsłami osadu, który może wywołać paradontozę i próchnicę zębów.

Piaskowanie zębów

Profilaktyka stomatologiczna to również piaskowanie zębów. Zabieg ten polega na usunięciu osadu nazębnego i nieestetycznych przebarwień za pomocą piaskarki. Piaskowanie zębów pomaga zwalczać kamień nazębny i jest uzupełnieniem skalingu.

Polerowanie zębów

Profilaktyka dentystyczna to szereg różnych zabiegów stomatologicznych, w których znajduje się polerowanie zębów. Jest to jeden z etapów higienizacji jamy ustnej, służący wygładzeniu zębów. Z reguły wykonuje się je po piaskowaniu. Zabieg pozwala zlikwidować nierówności na oczyszczonej powierzchni uzębienia. Polerowanie zębów pozostawia je gładkimi i lśniącymi.

Nasz gabinet

Zapraszamy

Zapraszamy do naszego gabinetu w Zatorze, gdzie zapewniamy Pacjentom specjalistyczną i wszechstronną opiekę stomatologiczną.

Napisz do nas

Formularz kontaktowy