Protetyka

Protetyka stomatologiczna to dział stomatologii, który pozwala odtworzyć braki w uzębieniu oraz poprawić estetykę uśmiechu przy pomocy licówek, koron, mostów lub protez zębowych. Z pomocą przychodzą również implanty. Należy mieć świadomość, że obecnie braki w uzębieniu leczone odpowiednią metodą, pomimo że nie są to zęby pacjenta, są w pełni dla niego komfortowe. Dzięki nowoczesnym technikom stosowanym w Stomatologia Sopata, protetyka stomatologiczna pozwala doprowadzić do trwałej rekonstrukcji pojedynczego zęba, kilku zębów lub wszystkich.

protetyka

 

Czym się zajmuje protetyka stomatologiczna?

Protetyka stomatologiczna to leczenie w sposób trwały i bezbolesny braków w uzębieniu. Rozwój technologii sprawia, że ta dziedzina stomatologii jest stale ulepszana i wprowadzane są do niej nowoczesne rozwiązania, z których korzystamy w naszych gabinetach. Protetyka jest ratunkiem dla osób borykających się ze zniszczonymi zębami lub ich brakiem. Dzięki niej mogą cieszyć się atrakcyjnym uśmiechem.

Innowacyjne rozwiązania, które oferujemy w Sopata Stomatologia, pozwalają indywidualnie podejść do każdego pacjenta i dobrać najlepszą metodę leczenia. Protetyka stomatologiczna umożliwia odbudowę zębów i przywrócenie naturalnych funkcji żucia. Braki w uzębieniu mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, wpływać na kształtowanie zgryzu oraz wygląd twarzy. Dlatego istotne jest to, aby jak najszybciej poddać się właściwemu zabiegowi protetycznemu.

W doborze odpowiedniego rozwiązania ważna jest konsultacja protetyczna z naszym specjalistą. Dzięki niej możliwe jest wykrycie problemów i dopasowanie indywidualnego planu leczenia. Aby efekt końcowy był satysfakcjonujący i bez powikłań, stomatolog może skierować pacjenta na dodatkowe badania i leczenie.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Protetyka stomatologiczna udostępnia szereg różnych rozwiązań. Podczas leczenia można zastosować stałe lub ruchome uzupełnienie. Uzupełnienie stałe osadzone jest na implantach lub zębach z wykorzystaniem specjalnych cementów, co zapewnia pacjentowi wysoki komfort. Pacjenci mogą swobodnie jeść, pić i mówić, nie martwiąc się o stabilizację protezy zębowej. Występują również, wyjmowane protezy zębowe.

W Sopata Stomatologia wykorzystujemy nowoczesne skanery wewnątrzustne które zastępują klasyczne wyciski. Wykonujemy wszystkie prace protetyczne zarówno na implantach, jak i własnych zębach pacjenta. Wszystkie prace wykonujemy przy współpracy z najbardziej renomowanymi pracowniami protetycznymi w kraju. W uzyskaniu idealnego efektu bardzo często niezbędna jest praca interdyscyplinarna, polegająca na wcześniejszym przygotowaniu zębów poprzez leczenie zachowawcze, endodontyczne i chirurgiczne.

Licówki

Licówki są cieniutkimi “płatkami”, które przykleja się na powierzchnię zębów. W ten sposób można maskować niedoskonałości, pozwalają one na pokrycie wypełnień oraz przebarwień. Dzięki licówkom można wydłużyć, poszerzyć, a także zmienić kształt zębów. Przed założeniem takiej licówki, z reguły przeprowadza się mało inwazyjne szlifowanie zęba, ponieważ nawet najcieńszy model licówki zwiększa jego objętość. Bez oszlifowania, wystawałby on, wyglądając nienaturalnie.

Licówki są dedykowana pacjentom, którzy chcą zniwelować szpary między zębami, zakryć przebarwienia, rozjaśnić uśmiech, czy też przeprowadzić jego korektę bez konieczności wdrażania długotrwałego leczenia. Ich stosowanie wyklucza próchnica zębów oraz choroby dziąseł i zgryzu. Wszystkie licówki powstają indywidualnie dla każdego pacjenta zgodnie z zaplanowanym uśmiechem.

Korony

Stosuje się je głównie na bardziej zniszczone zęby, stanowią rodzaj ‘czapki’ obejmującej ząb. Oferujemy maksymalnie estetyczne korony pełnoceramiczne. Zęby pokryte koronami mają przywróconą funkcję oraz estetykę.

Nakłady

Protetyka to dział stomatologii, który stale się rozwija. Dzięki temu możemy zaproponować wysokiej klasy rozwiązania, które pomagają w walce z brakiem uzębienia. W Sopata Stomatologia możemy również zaoferować nakłady które są rodzajem odbudowy zęba. Można je wykonać z ceramiki, materiałów wycinanych komputerowo lub kompozytów laboratoryjnych. Nakłady mogą imitować niewielki fragment uszkodzonego zęba, aż praktycznie po całą jego strukturę. W tym przypadku dbamy o maksymalne zachowanie oryginalnych tkanek zęba, a samo uzupełnienie przyklejane jest adhezyjnie.

Mosty

Mosty w protetyce stosuje się w celu zastąpienia brakującego zęba. Opierają się one na filarach sąsiadujących z miejscem, w którym brakuje uzębienia. Podobnie jak korony mogą one być metalowe licowane ceramiką lub pełnoceramiczne. Wykonujemy także mosty adhezyjne, które przykleja się do sąsiednich zębów, nie naruszając przy tym ich tkanek.

Protezy szkieletowe

W naszym gabinecie wykonujemy między innymi protezy szkieletowe. Taka proteza zębowa jest uzupełnieniem protetycznym pozwalającym odbudować braki zębowe. Są to protezy z odlewanym szkieletem metalowym, charakteryzują się minimalnym wpływem na tkanki przyzębia. Siły żucia przenoszone są na pozostałe zęby oraz podłoże kostne zamiast na śluzówkę jamy ustnej, dzięki temu nie doprowadzają do zniszczenia w dłuższym czasie.

Protezy akrylowe

Proteza zębowa akrylowa to najprostsza wersja protezy. Stosuje się ją w przypadku bezzębia lub w przypadku dużych ubytków. Jest to proteza ruchoma, o którą pacjent musi zadbać samodzielnie. Górna część w całości pokrywa podniebienie, natomiast dolna jest dopasowana do języka i w kształcie podkowy. Protezy akrylowe są tańszą alternatywą modeli szkieletowych, które również oferujemy w naszych gabinetach.

Cennik zabiegów

Korona protetyczna

od 2000 PLN

Nasz gabinet

Zapraszamy

Zapraszamy do naszego gabinetu w Zatorze, gdzie zapewniamy Pacjentom specjalistyczną i wszechstronną opiekę stomatologiczną.

Napisz do nas

Formularz kontaktowy