Planowanie uśmiechu

Cyfrowe projektowanie uśmiechu pozwala zaplanować i zaprojektować nowy, piękny uśmiech. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest przeprowadzenie symulacji, która zaprezentuje najkorzystniejszy dla danego pacjenta wyraz twarzy. W Sopata Stomatologia zaprojektujemy Twój uśmiech, który będziesz z dumą prezentować innym.

 

Na czym polega projektowanie uśmiechu?

Projektowanie pięknego uśmiechu z wykorzystaniem nowoczesnej technologii polega na uzyskaniu wymarzonego uśmiechu w krótkim czasie. Dzięki cyfrowym rozwiązaniom nasi pacjenci otrzymują indywidualnie opracowany projekt, który mogą zmienić i dopasować do własnych preferencji. Korzystając z nowoczesnego sprzętu oraz doświadczenia stomatologów, można zaprojektować piękny uśmiech, który będzie pasował do osobowości pacjenta.

Projektowanie uśmiechu wykonywane jest na podstawie zdjęć twarzy oraz jamy ustnej. Następnie przeprowadzana jest dokładna analiza fotografii, która umożliwia wyznaczenie linii referencyjnych, które znajdują się w obrębie twarzy. W tym samym czasie stomatolog przeprowadza rozmowę z pacjentem w celu poznania jego cech osobowości i fizjonomicznych. Wszystkie dane przenoszone są na projekt znajdujący się na zdjęciu jamy ustnej, aby go jak najlepiej dopracować. Efektem wnikliwej analizy jest stworzenie indywidualnego planu leczenia.

Proponowane leczenie nie tylko koryguje wady zgryzu, ale także poprawia estetykę uzębienia. Ponadto wpływa korzystnie na poprawienie symetrii i proporcji twarzy, dzięki optymalizacji konturów oraz stworzeniu perfekcyjnej linii uśmiechu.

Piękny uśmiech – zaplanuj go z nami krok po kroku x2

Planowanie uśmiechu pozwala pacjentowi zobaczyć, jak będzie wyglądał jego uśmiech po przeprowadzonym leczeniu. W gabinecie przeprowadzane są badania oceniające potrzeby lecznicze, zdjęcia fotograficzne zębów i twarzy, a także pobierane są wyciski. Mock-up to jeden z etapów podczas projektowania uśmiechu.

Mock-up

Mock-up wykonywany jest po wcześniejszym przeprowadzeniu wax-upu, czyli ustaleniu wielkości, odpowiednich proporcji i kształtów zębów. Mianem mock-upu określa się specjalną nakładkę, która projektowana jest z wykorzystaniem matrycy, wypełnionej specjalnym materiałem. Tak przygotowana nakładka umieszczana jest w jamie ustnej pacjenta. Przymiarka umożliwia specjaliście sprawdzenie, czy licówki będą spełniać swoją funkcję. Dzięki temu będą prezentować się estetycznie i pozwolą na swobodne przeżuwanie i gryzienie.

Podczas projektowania pięknego uśmiechu, etap ten jest niezbędny, ponieważ źle wykonane licówki mogą powodować dyskomfort w jamie ustnej pacjenta. Dzięki nowoczesnej technologii, pacjent może zobaczyć w gabinecie model swoich przyszłych zębów, a także wyrazić opinię na ich temat oraz zobaczyć, przy pomocy mock-upu, jak będzie się je nosić.

Ile kosztuje projektowanie uśmiechu?

Koszt projektowania nowego pięknego uśmiechu uzależniony jest od indywidualnych cech i oczekiwań pacjenta. Cena za przeprowadzenie leczenia jest proponowana po etapie mock-upu, czyli tymczasowego uzupełnienia, które odzwierciedlać będzie wygląd nowych zębów. Cena zależy również od rodzaju materiału, z jakiego mają zostać wykonane licówki.

Cennik zabiegów

Licówka porcelanowa

od 2000 PLN

Nasz gabinet

Zapraszamy

Zapraszamy do naszego gabinetu w Zatorze, gdzie zapewniamy Pacjentom specjalistyczną i wszechstronną opiekę stomatologiczną.

Napisz do nas

Formularz kontaktowy